Bekçi Tur Sistemi

BEKÇİ TUR SİSTEMLERİ

Bekçi tur sistemine devriye tur sistemi de diyebiliriz. Bu sistemin özelliği belirli zaman aralıkları ile güvenlik görevlilerinin görev yerlerini kontrol edip etmedikleri hakkında bilgi edinmesi için kurulmuş bir sistemdir.

Belirli periyotlarla kontrol edilmesi gereken, devriyeye çıkılmasına genellikle ihtiyaç duyulan ve her yerde kullanılan bir çok farklı amaca ve kullanıma hizmet eden, hızlı, el tipi, kurulumu ve kullanımı basit ve devriye denetleme sistemleridir. Fabrika, depo, şantiye, askeri birlikler, ceza evleri v.b. yerlerin güvenliğinden sorumlu personelin hangi güvenlik noktasını, ne zaman, ne sıklıkla kontrol ettiğini belirleyen ve alınan bilgileri otomatik olarak yazılım üzerinden raporlayan bilgisayar tabanlı devriye tur kontrol sistemidir.

  • Seçilen iki zaman dilimi arasında güvenlik görevlisinin belirlenen kontrol alanlarını hangi tarih ve saatlerde kontrol ettiği,
  • Güvenlik görevlisi ne kadar zaman kontrol noktasında tur atmamış,
  • Kontrol noktasını hangi görevliler ziyaret etmiş,
  • Görevlik görevlisi kendisi için belirlenen tur saatlerini ihlal etmiş mi? Ettiyse kaç kez ihlal etmiş?
  • Kontrol noktası ne kadar zaman aralıklarla ziyaret edilmiş, ne kadar zaman boş kalmış?

İstenilen bu bilgilerin tamamı tek tek raporlanabileceği gibi, tahih, görevli ismi, kontrol noktası, vardiya gibi ayrı ayrı da raporlanabilir. 

Bu gönderiyi paylaş