HGS ve OGS Sistemi

HGS ve OGS SİSTEMLERİ

Araçların otopark giriş ve çıkışlarını hızlı ve daha güvenli hale getirmek için tasarlanan otopark hgs geçiş sistemleri günümüzde otopark sistemlerinde önemli bir yer tutmaktadır. Özellikle apartman, siteler ve işyeri otoparklarına daha önceden giriş ve çıkışına onay verdiğiniz araçların hızlı olarak geçiş yapmasını ve yabancı yahut ziyaretçi araçlarında kontrollü olarak geçiş yapmasını sağlayabilirsiniz.

Otopark giriş ve çıkışlarına 20 metreye kadar okuma yapabilen UHF Antenler takılır. Geçişine izin verilecek araçlara da HGS cam sticker veya plastik palaka tagları verilir. Bu etiketler otopark HGS yazılımına plaka, araç ruhsat bilgileri, kişi bilgileri ve diğer bilgiler ile birlikte tanımlanır. Tanımlanan araç bilgileri, otopark geçiş kontrol paneline TCP/IP bağlantısı ile gönderilir.

Tanımlı etiket ile geçiş yapmak isteyen aracı otopark anteni görür ve otopark bariyerine tetik vererek aracın seri bir şekilde giriş ve çıkış yapmasını sağlar. Tanımlı OGS HGS etiketine sahip olmayan yabancı ya da misafir araçları geçiş yapamazlar. 

Site giriş kapılarında bulunan görevlilerinin en büyük düştüğü hata burada yaşadığını söyleyen, sert çıkan yahut lüks araç ile giriş yapan kişileri net olarak tespit etmeden otopark bariyerini açıp içeri girişine müsaade etmeleridir. Siteler, plazalar, ofis ve iş merkezleri özellikle güvenli olduklarını ön plana çıkarmakta ama güvenliği sadece güvenlik görevlilerinin inisiyatifine bırakmaktadırlar. HGS sistemi ile daire başına kullanacak araçları belirleyip daha fazla aracın girmesini de engelleyebilirsiniz. Özellikle otoparkı sınırlı olan ofis ve iş merkezleri için bunun takibi çok önemlidir. 

Bu gönderiyi paylaş