Turnike Geçiş Sistemi

TURNİKE SİSTEMLERİ

          Turnike sistemleri; kurum, kuruluş ve işletmelerin ihtiyaçları doğrultusunda halka açık alanlarda Tren, metro, tramvay, metrobüs istasyonları , Hava alanları, Stadyum, , iskele girişleri, ticaret merkezleri, kampüs kapılarında, okullar, devlet kurumları, özel sektör kurumları, endüstriyel alanlar, adliye sarayları, hapishaneler, konsolosluklar, Siyasi parti merkezleri, Şirket genel müdürlüklerinde ve güvenliğin ön planda olduğu tüm mekanlarda giriş ve çıkışın etkin bir şekilde denetlenmesini ya da kontrol altına alınmasının gerekli olduğu yerlerde, geçişleri sınırlandıran ve kontrol altına alan etkili bir sistemdir. Güvenlik ihtiyaçlarına tam olarak cevap verebilen ideal bir geçiş kontrol sistemidir.

          Özel ya da kamu kurum ve kuruluşlarında kullanılan turnike çeşitlerini tripod turnikeler, optik turnikeler, boy turnikeleri, engelli turnikeleri ve küpeşteler olarak sınıflara ayrılır.

Tripod Turnike Sistemleri

        Yoğun giriş çıkışların yapıldığı yerlerde denetimi kontrol altına almak için kullanılabilecek ideal turnike tipidir.. Tripod turnike olarak da adlandırılan bel tipi turnikeler pdks sistemlerinde, ziyaretçi ve yemekhane kontrol sistemlerinde rahatlıkla kullanılabilir. Paslanmaz çelikten üretilen tripod turnike sistemleri, dış mekan (outdoor) su geçirmez olarak üretilir. ASM Teknoloji tripod turnike sistemlerinde darbe emici absorberlar kullanılır. Turnike kolundan hızlı geçildiğinde absorber, turnike kolunun sabit bir hızda turunu tamamlamasını sağlar. Göbek mekanizması dökümden imal edilen turnikelerde zamanla kullanıma bağlı kol boşlukları oluşmaz.

        Turnikeler üzerine yerleştirilen parmak izi, yüz tanıma ve kart okuyucu cihazlar ile turnikelerden kontrollü ve de güvenli geçiş sağlanır.

Optik Turnike Sistemleri

        Optik turnike sistemleri, yoğun kullanımın ve estetiğin gerektiği yerlerde kullanılır. Bu turnikelerin single ve double modelleri olup, kanatları cam yahut plexyden imal edilir. Optik  turnike sistemleri, geçiş yetkisi verildiğinde kanatlar sağa ve sola açılarak temiz bir geçiş alanı bırakır. Belediyeler, plazalar, iş merkezleri, hastaneler, üniversiteler, kamu kurumları, öğrenci yurtları, okullar ve spor salonları için idealdir.

        Optik turnike sistemlerinden geçiş yaparken, geçiş yönü için ışıklı uyarıları mevcut olup akıllı kanat özelliği ile geçiş sırasında kapanmaz. Bu turnikeler; parmak izi okuyucu, yüz tanıma sistemi ve kart sistemleri ile birlikte kullanılabildiği gibi uzaktan kumanda yahut buton ile de kontrol edilebilir.

Boy Turnike Sistemleri 

        Boy turnike sistemleri, standart turnikelerin üstünden yahut altından kaçak geçişi engellemek için ihtiyaca göre insan boyundan daha uzun ve kafesli olarak üretilmiştir. İçerisindeki döner mekanizma üç kollu ve dört kollu olarak üretilebilir. Stadyumlar, spor merkezleri, ceza ve tutuklu evleri, askeri alanlar ve üst düzey güvenlik gerektiren yerler için idealdir.

        Boy turnike sistemleridış mekanlar için paslanmaz çelik, iç mekanlar için ise elektro statik boyalı boy turnikeleri kullanılabilir. Yangın, deprem, doğal afetler ve acil durumlarda kol otomatik boşa dönerek hızlı geçişe imkan verir. Özgün tasarımıyla gürültüsüz ve yumuşak çalışır.

Engelli Geçiş Turnike Sistemleri

        Engelli geçiş turnike sistemleri, misafirlerin ve engellilerin kolayca ve temassız geçişleri için tasarlanmış olup motorlu ve motorsuz opsiyonları vardır. Bu turnikelerin kol uzunlukları 75 cm yahut tekerlekli sandalye geçiş mesafesi olan 90 cm olarak üretilmektedir. Açılan yaprak kola engelli işareti yahut yönlendirme levhaları takılabildiği gibi istenirse de cam yahut pleksi olarak üretilebilir.

        Turnike sistemlerimiz, %100 yerli sermaye ile Türkiye’de üretilmektedir.

Bu gönderiyi paylaş