Geçiş Kontrol Sistemi

GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİ

ASM Teknoloji geçiş kontrol sistemlerinde alanında dünya devleri arasında olan ve en çok tercih edilen ZKTeco marka geçiş kontol cihazlarını tercih etmektedir. Çoklu platform desteği ile yüz tanıma, parmak izi okuyucu ve kart okuyucu cihazlar kullanılmaktadır. Cihazlar turnike geçişlerini ve kapı açılmasını kontrol eden röleler içermektedir.

ASM Teknoloji geçiş kontrol cihazları ile; personel giriş çıkış, geçiş kontrol, yemekhane takip sistemlerinde ve ziyaretçi takip sistemlerinde ve yazılımlarında kullanılmaktadır.

Personel Geçiş Kontrol Sistemleri

Personel geçiş kontrol cihazları kullanım amacına göre;  Geçiş Kontrol Sistemleri ile personelin işe giriş – çıkış zamanlarının tespitine, firma içindeki yetkilendirilmiş alanlara giriş – çıkış izinlerinin tanımlanmasında, yemekhane yada kantindeki hakedişler için kullanılabilmektedir.
İşe giriş çıkış noktalarına, tespit edilen kapı, turnike yada geçiş noktası gibi alanlara yerleştirilen personel geçiş kontrol cihazları personelin yüz, parmak veya kartını okutması ile birlikte personel ID’si üzerinden geçiş bilgileri yazılıma aktarılmaktadır. Bu yazılımlar aracılığı ile personelin yetkileri, işe giriş çıkış zamanları, mola zamanları, hakedişleri ve mesai ücretleri hesaplanabilir. Yazılımlarımız masaüstünde online olarak çalışabilmektedir.

Ziyaretçi Geçiş Sistemleri

Firmaya gelen ziyaretçilerin takip edilmesinde kart okuyucu cihazlar tercih edilmesi durumunda ziyaretçiye manyetik kart teslim edilir. Bu ziyaretçi kartı turnike ve kapılarda kart okuyucu cihazlara okutulması durumunda geçiş sağlanır. Program üzerinde hangi ziyaretçinin hangi alanlara girip hangilerine giremeyeceği, ne kadar süre içeride bulunabileceği gibi kurallar belirlenebilmektedir.

 

SİSTEM BİLEŞENLERİ

Yüz Tanıma Geçiş Kontrol Sistemleri

Yüz tanıma sistemleri; biyometrik sistemler içerisinde en gelişmiş ve en kullanışlı olan sistemlerdir. Yüz tanıma sistemleri ile giriş-çıkış kontrolleri sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu sistemler ile turnike, bariyer ve kapılara tetik vererek açılmasını da sağlayabilirsiniz. Kapınızla uyumlu olarak kullanacağınız kilit sayesinde yüz tanıma cihazından kapıya geçiş yetkisi iletilerek kapınızın açılmasını sağlayabilirsiniz. Bu sistemler her türlü işletmede tercih etmenize olanak sağlar. Yüz tanıma cihazlarının kayıt kapasiteleri 500 ile 3.000 yüz kaydı aralığında değişmektedir.

Parmak İzli Geçiş Kontrol Sistemleri

Parmak izli geçiş kontrol sistemleri de  öğrenci takip, tuvalet takip, yemekhane takip, öğrenci takip ve geçiş kontrol   yazılımlarını birlikte kullanabilirsiniz. Parmak izli sistemler, parmak izimizin benzersiz oluşu sayesinde üst düzey güvenlik elde edilmesini sağlar. Parmak izi cihazlarının farklı modellerinde aynı zamanda kartlı ve şifreli geçiş yapma olanağı da sunulmuştur. Parmak izinizle turnikelere, bariyerlere ve kapılara tetik vererek açılmasını sağlayabilirsiniz.

Kartlı Geçiş Kontrol Sistemleri

Kartlı geçiş kontrol cihazları, tüm geçiş kontrol sistemleri ile birlikte kullanılabilen sistemlerdir. Bu sistemlerde kullanılan cihazlar, kartlı geçiş yapmanıza olanak sağlar. Kartlı sistemlerde her kullanıcıya bir kart tanımlanır ve kullanıcı bu kartlar ile geçiş sağlar. Kart cihaza okutulduğunda eğer tanımlı ve yetkili ise kapı açılır. Kartlı sistemler; standalone, panelli ve online olarak sistemler olarak ayrılmaktadır. Ayrıca bu sistemlerde kullanacağınız kartların üzerine dilediğiniz baskıyı yaparak tanıtım kartı olarak da kullanabilirsiniz.

Geçiş Kontrol Yazılımları

Geçiş kontrol yazılımları; parmak izi, yüz tanıma ve kartlı geçiş kontrol cihazları geçişleri kontrol altına almak için kullanılmaktadır. Bu yazılımın asıl amacı, kullanıcıların ve misafirlerin girmesi gerektiği alanlarında yer almasını sağlamaktadır. Geçiş kontrol yazılımı raporlamaları ile gün içerisinde kimin kaç kez giriş ve çıkış yaptığını görmenizi sağlar. Ayrıca farklı giriş ve çıkış noktalarınız var ise; geçiş noktalarına göre de raporlamalar alabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş