Otopark Bariyer Sistemi

OTOPARK BARİYER SİSTEMLERİ

Bariyer Sistemleri; bina, site, plaza, açık, kapalı otopark ve daha bir çok otopark modeli için kullanılan bariyer sistemleri araçların otoparklara giriş ve çıkışlarını kontrollü ve güvenli şekilde yapmasını sağlamaktadır. Kurulumunu yaptığımız ürünler bütçe, kalite ve kullanılabilirlik esaslarına göre farklı çeşitlerde ithal edilip müşterilerimizin kullanımına sunulur.

Bariyerlerimiz  emniyet fotoseli ve loop dedektörler ile geçen araçların zarar görmemesi için güvenlik paketleri ile donatılmıştır. Emniyet fotoseli ve loop dedektör bariyer kolunun altında bir araç varken kapat butonuna basılsa bile zararı engellemek için bariyer kolunu hareket ettirmez. Ola ki emniyet fotoseli ve loop dedektörü arızalansa bile akıllı kol özelliği ile kol altındaki bir cisme temas ettiğinde cismi algılayıp hemen kalkar. Otopark bariyer sistemlerinin özelliklerine ve kullanılacak otoparktaki araç geçiş yoğunluğuna göre açılma ve kapanma süreleri değişmektedir. 1 saniyeden 6 saniyeye kadar zaman aralıkları mevcuttur. Otopark bariyer sistemlerimizin çeşitleri şu şekildedir.

  • Kollu bariyerler sistemleri
  • Mantar bariyer sistemleri
  • Road blocker bariyer sistemleri

KOLLU BARİYER SİSTEMLERİ

Bariyerler set olarak satılmakta olup set içeriklerinde; otopark bariyeri, bariyer kolu, kol dayama ayağı, emniyet fotoseli ve uzaktan kumanda alıcı verici ünite. Otopark bariyer sistemleri uzaktan kumanda ile çalıştırılabildiği gibi, biletli otopark otomasyonu, parmak izi-yüz tanıma ve kartlı geçiş sistemleri, ogs ve hgs araç tanıma sistemleri ve start-stop butonları ile de kullanılabilir.

MANTAR BARİYER SİSTEMLERİ

Üst düzey güvenlik gerektiren yerler için kullanılan mantar  bariyer sistemleri her türlü araç geçişini engellemek için kullanılabilen bariyer sistemlerinden biridir. Mantar bariyerlerin yükseklikleri ve çapları kullanılan yere göre değişiklik gösterebilir. Mantar bariyerin yüksekliğinin biraz fazlası kadar yer kazılır ve mantar bariyer gömülür. Hidrolik mantar bariyerin yağ tankına ve elektrik panosuna bağlantıları yapılır. Tekli, ikili, üçlü yahut daha fazla mantar bariyerin aynı anda kalkıp inmesi sağlanabilir. Büyükelçilikler, konsolosluklar, askeri binalar, polis merkezleri, plazalar, kamu kurum ve kuruluşlarının otoparkları başta olmak üzere yüksek güvenlik ihtiyacı olan yerlerin tercihidir. Mantar bariyerler uzaktan kumanda ile kontrol edilebileceği gibi ogs anten ve etiketleri, parmak izi ve yüz tanıma cihazları ile de kontrol edilebilir.

ROAD BLOCKER YÜKSELEN YOL BLOĞU SİSTEMLERİ

Güvenliğin maksimumda sağlandığı yerlerde kullanılan road blockerlar hidrolik olarak yağ basıncı ile çalışır. Road blocker için sığabileceği kadar bir kuyu kazılır ve gömülür. Çelik ankrajlarla sabit noktalara ilaveten bağlanabilir. 2 ile 4 metre uzunluklarda üretilebilen yol blokları; askeri binalar, büyükelçilikler, polis merkezleri, konsolosluklar, kamu kurum ve kuruluşlarının girişlerinde kullanılmaktadır.

Bu gönderiyi paylaş